Wideorecenzje 2018

polacy robacy czyli Twarz Magłorzaty Szumowskiej

Autor: Przemysław Tadeusz Zając

Moje wideorecenzje są ostatnio pozbawione mojej gadającej twarzy. Mówiąc wprost, w warstwie wizualnej nic się nie dzieje: jest tylko głos. Co więcej, to wersja audio notki publikowanej również w wersji tekstowej na blogu.

Blade Runner po latach

Autor: Kacper Łukowicz

Krótka wideorecenzja Blade Runnera 2049 oraz kilka słów o poprzedniku.

STANLEY KUBRICK RETROSPEKTYWA

Autor: Bartosz Dominik

Wideorecenzja jest przeglądem wszystkich dzieł wybitnego twórcy – Stanleya Kubricka. Retrospektywa ogniskuje się przede wszystkim na wczesnych filmach artysty.

TWARZ. Małgorzata Szumowska idzie drogą Patryka Vegi? | RECENZJA | POPKULTUROWY #17

Autor: Krzysztof Połaski

POPKULTUROWY to program, który realizujemy w redakcji Telemagazyn.pl. Zagadnienia, jakie mnie interesują to szeroko pojęta popkultura, ze szczególnym naciskiem na kino.

Home Education (2016) – RECENZJA

Autor: Rafał Białopiotrowicz

Tematyką kanału, który prezentuję w serwisie YouTube, są głównie horrory, czasami thrillery, tak więc skupiam się na kinie grozy, które od dziecka mnie fascynowało. W tym konkretnym odcinku zrecenzowałem produkcję, którą zrobili -aż ciężko w to uwierzyć- studenci, bijąc przy tym masę filmów w tym gatunku. Na pewno znają się na rzeczy, ale ten krótkometrażowy horror udowadnia, że nie trzeba milionowego budżetu, kontaktów w Hollywood, czy sprzętu za grube pieniądze. Produkcja jakże niedoceniana, a to właśnie takie warto odkopywać i o nich mówić, bo po za festivalem i YouTubem – prawie nikt nie wie o jej istnieniu.

Kim jest Donnie Darko?

Autor: Jarosław Kowalczyk

“Opowiem wam dziś pewną historię. To poruszająca dogłębnie historia młodego człowieka, którego życie było kompletnie zniewolone przez strach.”

ŚMIERĆ STALINA – BRYTYJSKA KOMEDIA TOTALITARNA – RECENZJA

Autor: Mateusz Żebrowski

Wideorecenzja filmu Armando Iannucciego “Śmierć Stalina” powstała na kanał youtube Drugi Seans. Kanał prowadzimy my, czyli Marta Chylińska i Mateusz Żebrowski. Poza recenzjami filmów, na kanale zajmujemy się recenzjami seriali, ale również analizami oraz popularyzowaniem wiedzy o języku filmu. W samej recenzji (w tej, jak i we wszystkich innych) staramy się łączyć dynamikę youtubowego montażu (i często doraźnego żartu wizualno-dźwiękowego) z merytoryczną treścią. W przypadku filmu Iannucciego analizujemy przede wszystkim umiejętność twórców w zastosowaniu komizmu w opowieści o traumatycznych momentach w historii i wskazujemy na katartyczną rolę śmiechu w takich opowieściach.

ATAK PANIKI – WRESZCIE UDANA POLSKA KOMEDIA – RECENZJA

Autor: Mateusz Żebrowski

Wideorecenzja filmu Pawła Maślony “Atak paniki” powstała na kanał youtube Drugi Seans. Kanał prowadzimy my, czyli Marta Chylińska i Mateusz Żebrowski. Poza recenzjami filmów, na kanale zajmujemy się recenzjami seriali, ale również analizami oraz popularyzowaniem wiedzy o języku filmu. W samej recenzji (w tej, jak i we wszystkich innych) staramy się łączyć dynamikę youtubowego montażu (i często doraźnego żartu wizualno-dźwiękowego) z merytoryczną treścią. W przypadku filmu Maślony skupiamy się na wpisaniu “Ataku paniki” w kontinuum dobrej polskiej komedii mainstreamowej, która ostatnimi laty ma duże problemy z jakością. “Atak paniki”, podobnie jak kultowe polskie komedie, potrafi poruszyć trudny temat, a jednocześnie być czystą rozrywką.

NIEMIŁOŚĆ – RECENZJA NOWEGO FILMU ANDRIEJA ZWIAGINCEWA

Autor: Mateusz Żebrowski

Wideorecenzja filmu Andrieja Zwiagincewa “Niemiłość” powstała na kanał youtube Drugi Seans. Kanał prowadzimy my, czyli Marta Chylińska i Mateusz Żebrowski. Poza recenzjami filmów, na kanale zajmujemy się recenzjami seriali, ale również analizami oraz popularyzowaniem wiedzy o języku filmu. W samej recenzji (w tej, jak i we wszystkich innych) staramy się łączyć dynamikę youtubowego montażu (i często doraźnego żartu wizualno-dźwiękowego) z merytoryczną treścią. W przypadku filmu Zwiagincewa skupiamy się na wymiarze humanistycznym obrazu. W tej perspektywie w “Niemiłości” współczesny świat wyścigu szczurów i wyścigu o dobrobyt “odczłowiecza” i kreuje każdego z nas na zapatrzonego w siebie egoistę.

Gwiezdne wojny: Jak wkurzyć fanów jednym PROSTYM sposobem! | Recenzja Patyka

Autor: Jakub Stolarz

Jest to filmik o najnowszej części głównej sagi “Gwiezdnych wojen” – materiał powstał po dwóch seansach tegoż filmu, a jego produkcja zajęła mi trzy dni. Z tej recenzji jestem najbardziej dumny, ponieważ w przeciwieństwie do większości moich filmów skupia się ona głównie na analizie, w którą wplotłem na tyle sprawnie parę gagów słownych i wizualnych, iż nie powinny one zirytować czy też wytrącić z równowagi widzów, którzy nie są bliscy mojemu wiekowi, a przez to mogłoby to ich odtrącić od materiału. Od momentu jej powstania ciągle próbuję kolejnymi recenzjami/analizami dosięgnąć jej poziomu (ostatnio udało mi się to, nieskromnie powiem, dopiero przy najnowszej recenzji “Iniemamocnych 2”).

O Miłości można nieskończenie…

Autor: Dagmara Cioska

Forma videorecenzji stwarza możliwość, by opowiadanie o filmie było małym filmem i ten właśnie meta-aspekt uważam za najbardziej pociągający. Jednocześnie nie przepadam za recenzjami, które są jedynie “polecajką”, bez elementu analitycznego. Uwielbiam za to, gdy analiza wykracza poza granice filmoznawcze, syntetyzuje sztuki z filozofią. Tak właśnie chciałabym myśleć i dyskutować o kinie.

Gagarin

Autorzy: Damian Szyma / Mateusz Sendecki

Dwójka nerdów a zarazem najlepszych przyjaciół dyskutuje na swoim kanale na tematy popkulturalne. Charakteryzuje nas humor, luz, szczerość do bólu oraz częsta zabawa formą.

 

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account