Festivalowe warsztaty filmowe

Marzysz o tym, aby zostać reżyserem/operatorem/montażystą? Chciałbyś stworzyć swój pierwszy kilkuminutowy film pod okiem profesjonalistów? A na koniec pokazać go na festiwalu i stanąć oko w oko z publicznością?

Razem z Bytomskim Centrum Kultury zapraszamy na wakacyjne warsztaty filmowe dedykowane dla dzieci w ramach BECEKOBUSA. Razem z nami poznacie podstawy realizacji krótkich form audiowizualnych w formie relacji, reklamy, teledysku lub kilkuminutowego filmu fabularnego. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować pracy na profesjonalnym sprzęcie pod okiem prowadzących, pozna podstawowe rozwiązania techniczne i artystyczne. Co ważne, nauczymy się tego, jak wygląda filmowa rodzina – zawody, funkcje, ich charakterystyka w teorii oraz praktyce. Efektem będzie stworzenie kilkuminutowego filmu, który zostanie wyświetlony podczas Bytom Film Festival 7 września – w prawdziwym kinie, przed prawdziwą publicznością!

Warsztaty powstają we współpracy z operatorami i montażystami Stowarzyszenia WhoMan, pod przewodnictwem Grzegorza Łacha, który pracował w ciągu ostatnich dwóch lat przy 41 produkcjach filmowych i reklamowych, m.in. dla: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fashion Week Katowice, Bytom Film Festival, Loreal, Slot Art Festival. Przykładowe realizacje: https://www.facebook.com/whomanproject/

Informacje organizacyjne

Warsztaty adresujemy do dzieci w wieku 6-12 lat.

Czas trwania warsztatów każdego dnia to 5 godzin, będą trwały od 10 rano do 15. Przebieg spotkania będzie miał formę wykładów opartych na przykładach dostosowanych do dzieci w podanej grupie wiekowej. Będą one przeplatane grami integracyjnymi (tzw. “ice-breakingi”) oraz przerwami na zadania praktyczne i ich omówienie. Dzieci realizując poszczególne zadania będą podzielone na dwie mniejsze grupy, w każdej z nich będzie lider – jeden z prowadzących – ze sprzętem potrzebnym do realizacji zadań.

Warsztaty trwają przez 5 dni i odbędą się w czterech turnusach:

I. 15-19.07 – realizacja krótkiej formy dokumentalnej

II. 22-26.07 – reklama

III. 29.07-2.08 – teledysk

IV.  5-9.08 – krótki metraż fabularny

Limit miejsc na turnus to 14 osób.

Zapisy

W sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury i kasie oraz pod numerem tel. 32 389 31 09 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00)

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account