Bytom Film Festival ogłasza nabór konkursowy!

Już piątego września rozpocznie się kolejna edycja Bytom Film Festival. Bytomska impreza oferuje przede wszystkim unikalne spojrzenie na kino – łączące w sobie szacunek do klasyki z otwarciem na filmowe eksperymenty młodych artystów. Jednocześnie, jako jedyny w Polsce festiwal Popularyzatorów Filmowych, Bytom Film nagradza także krytyków, blogerów, recenzentów; wszystkich tych, dzięki którym kino staje się przestrzenią refleksji i dialogu, a o filmach jest głośno nie tylko na festiwalach. Wśród produkcji wyselekcjonowanych do udziału w konkursie znajdują się często dzieła doceniane na największych festiwalach w Polsce i zagranicą, zaś dzięki prężnej współpracy z imprezami takimi jak WhoMan Festival czy BestOFF zwycięskie filmy trafiają do widzów w całym kraju.

Swoje filmy, a także recenzje i blogi możecie zgłaszać do 17 lipca! Najlepsze z nich nagrodzone zostaną Bytomskim Lwem w następujących kategoriach:

  • Konkurs Filmowy

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: Najlepszy film fabularny, Najlepszy dokument oraz Najlepsza animacja lub eksperyment. Centrum Technologii Audiowizualnych przyzna wyróżnienia o wartości 60 tysięcy złotych! Zwycięzcy mogą liczyć także na pulę nagród od firmy GetCamera.

  • Konkurs Popularyzatorów Filmowych

Aby dać szansę popularyzatorom działającym w różnych mediach, zarówno profesjonalistom jak i amatorom, festiwal przyznaje nagrody w trzech dziedzinach: Recenzja filmowa, Wideorecenzja oraz Najlepszy blog o tematyce filmowej. Na zwycięzcę w każdej z nich czeka nagroda w wysokości 500 złotych oraz cenne nagrody rzeczowe!

W jury Bytom Film Festival co roku zasiadają wybitne osobistości polskiej branży filmowej. Udział w konkursach to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród i pokazanie się szerszej publiczności, ale też podjęcie dialogu z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach. Festiwal gościł już m.in. Michała Oleszczyka – byłego dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, krytyka współpracującego m.in. “Kinem”, “Tygodnikiem Powszechnym” czy amerykańskim serwisem RogerEbert.com; Dorotę Kobielę – reżyserkę nominowanej do Oscara animacji “Twój Vincent”, oraz wielu innych.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.festivalbytom.pl oraz serwisu FilmFreeWay:

www.https://filmfreeway.com/BytomFilmFestival

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account