W wielu produkcjach Greta Gerwig pokazuje, że świetnie czuje się przed kamerą. Ostatnio udowadnia również, że stanie po drugiej jej stronie, nie sprawia jej problemu, a wręcz zwieńczone jest ambitnym obrazem o młodzieńczym buncie.

Lady Bird jest pełną autentyzmu historią o dorastającej dziewczynie. Christine nie wyróżnia się pod względem ocen w szkole, nie jest też wybitnie zaangażowana w jej życie, gdyż zmuszona chodzić do katolickiego liceum, robi wszystko by jak najszybciej wyrwać się ze swojej okolicy. Ciągle zawstydzona rodzinnym stanem materialnym, snuje marzenia, jak to by było mieszkać w jednym z okazalszych domów przy prestiżowej ulicy. Na ekranie oglądamy rok z jej życia, a w tym występy w szkolnym kółku teatralnym, kolejne miłości życia, czy przyjacielskie relacje z Julie. Wszystko to sprowadza się do pragnienia realizacji jej największego marzenia, czyli wyjazdu do college’u, najlepiej do Nowego Yorku.

Reżyserka pomimo, że to jej filmowy debiut sprawnie realizuje obraz o Lady Bird – jak każe się nazywać główna bohaterka. Świetnie pokazuje momenty przejścia, czy wszelkie zmiany zachodzące w dziewczynie. Wbrew oczekiwaniom komedii, prezentuje bardziej stylowy dramat, pełen życiowych zagwostek, czy słownych potyczek bohaterki z matką. Na ich konflikcie zbudowany jest po części ten film. On zarówno go otwiera, jak i zwieńcza, stając się najważniejszym elementem, który prawdopodobnie ukształtował Christine.

Pozytywnie na ekranie prezentuje się Saoirse Ronan w tytułowej roli. Po świetnym występie w filmie Brooklyn, tym razem jako pozbawiona kompleksów, pełna energii i zawziętości Lady Bird kolejny raz pokazuje klasę. Świetnie wprowadza widza w swój lekko szalony świat buntu, tak typowego dla amerykańskim filmów o nastolatkach. Wbrew pozorom jednak nie jest to kolejny taki sam film o dojrzewaniu. Jest w nim o wiele więcej subtelności, czy uroku, który wokół siebie roztacza bohaterka oraz scenariuszowej lekkości, którą raczy nas Gerwig.

Lady Bird jest pełnym emocji obrazem dziewczyny, która od życia pragnie czegoś więcej. Pospolitym filmem, który zadziwia swoją prostotą oraz przyjemnym seansem w obliczach debiutu.

 

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account