Czy kino dokumentalne ma swoją własną, filmową składnię i gramatykę? Czy twórcy dokumentów opisują, czy raczej tworzą światy, które widzimy na ekranie? Odpowiedź możecie poznać w piątek 7 września, o godzinie 10:00, w sali konferencyjnej Teatru Rozbark.

W trakcie warsztatów z filmoznawcą Michałem Oleszczykiem zastanowimy się nad rolą zdjęć, montażu, dźwięku, muzyki i słowa mówionego w kinie dokumentalnym i spróbujemy nauczyć się czytać filmowe dokumenty z uwagą i dokładnością, na jakie zasługują.
Zgłoszenia możecie przesyłać drogą mailową, na adres: biuro@festivalbytom.pl. Pamiętajcie, aby podać swoje imię, nazwisko oraz uwzględnić status ucznia lub studenta, wraz z nazwą szkoły/uczelni.

Do zobaczenia!

Michał Oleszczyk (ur. 1982) — krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i tłumacz; wykładowca Wydziału “Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Wielokrotny ekspert oceny scenariuszy w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, w latach 2013-2016 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Nagrody im. Krzysztofa Mętraka i Nagrody Onetu dla Bloga Roku; współpracuje z RogerEbert.com, “Cineaste”, Filmwebem i “Tygodnikiem kulturalnym” TVP Kultura. Opublikował pierwszą polską monografię twórczości Terence’a Daviesa (“Gorycz wygnania”), a wraz z Kubą Mikurdą wydał wywiad-rzekę z Guyem Maddinem (“Kino wykolejone”) oraz tomy poświęcone Terry’emu Gilliamowi i Braciom Quay. Wraz z Kubą Mikurdą i Kamilą Kuc zredagował tom “Boro, L’Isle d’Amour: The Films of Walerian Borowczyk” dla Berghahn Books. Jako programer i kurator organizował pokazy kina polskiego w Londynie, Dublinie i Nowym Jorku, a także napisał eseje do brytyjskich edycji polskiego kina dla Second Run DVD.

 

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account