Czwarta edycja Bytom Film Festival obfituje w wyjątkowych gości! Tegoroczny pokaz “Twojego Vincenta” uświetnią jego twórcy – pochodząca z Bytomia malarka i reżyserka Dorota Kobiela oraz Hugh Welchman, zdobywca Oscara (2008) za film Piotruś i Wilk.

 

Polsko-brytyjski “Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska, doceniona na licznych festiwalach. Film nominowany był do Złotych Globów, nagrody BAFTA, wygrał Europejską Nagrodę Filmową; otarł się także o Oscara, do którego nominowano go w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany. Ponad 65 000 obrazów użytych do produkcji filmu malowała przez 7 lat setka malarzy z Polski i zagranicy. Część z nich można było podziwiać w Bytomiu w ramach wystawy w Muzeum Górnośląskim.

Na tegorocznym Bytom Film Festival można będzie nie tylko go zobaczyć, ale także porozmawiać z reżyserami tego niezwykłego dzieła.

Pamiętajcie, że wszystkie pokazy w ramach festiwalu są bezpłatne – konieczna jest jednak rejestracja za pośrednictwem strony: www.festivalbytom.pl

Do zobaczenia!

Made with Red Heart on Twitter Twemoji 11.1 in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account